Zadania z chemii

Archiwum

Temat: Próbna matura
Polski nie taki zły, ja dziś jeszcze robie zadania z chemii na rozszerzeniu. Ang na rozszerzeniu w poniedziałek, ale nie najgorzej. Polski to jedyny przedmiot jaki zdaje na podstawowym, więc się go tak nie boje. I szkoda ze maturę pisze się tylko z obowiązkowych, a nad dostaje się po raz pierwszy w maju na maturze. Samemu czy w szkole jak się robi to ok, ale to nie to samo co stres na maturze.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątku

Temat: Próbna matura

Polski nie taki zły, ja dziś jeszcze robie zadania z chemii na rozszerzeniu. Ang na rozszerzeniu w poniedziałek, ale nie najgorzej. Polski to jedyny przedmiot jaki zdaje na podstawowym, więc się go tak nie boje. I szkoda ze maturę pisze się tylko z obowiązkowych, a nad dostaje się po raz pierwszy w maju na maturze. Samemu czy w szkole jak się robi to ok, ale to nie to samo co stres na maturze.

Hmmmmm. Angielski i chemia powiadasz. Czyżby kandydat do WSOWL??????
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątku

Temat: Zadanie z Chemi :(
Mój problem to to, że jak zwykle nie umiem rozwiązać zadania z chemii. Dotychczas rozwiązywał mi je kolega... ale aktualnie jest na wycieczce. Jutro chemia na pierwszej lekcji, więc nie zdążę odpisać. Postanowiłem więc skorzystać z działu problemy... . Przechodząc do rzeczy, trzeba mi rozwiązać następujące zadanie:

Oblicz zawartość procentową siarki i tlenu w kwasie siarkowym IV (trzeba oddzielnie obliczyć zawartość tlenu, a oddzielnie siarki). Za poprawne rozwiązanie dam plusa, bo nie mam kasy na diamenty
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania Z Chemii(bardzo pilne)BŁAGAM POMÓŻCIE
1)Zamieszano 3.5g żelaza i 4g siarki i ogrzano.Oblicz ile gramów siarczku żelaza(II) otrzymano w tej reakcji,wiedząć że żelazo łączy się z siarką w stosunku wagowym 7:4
2)Do 300g 5% roztworu soli kuchennej dolano 200cm3 wody o gęstości 1g/cm3.Stężenie otrzymanego roztworu to?
3)Stosunek wagowy siarki do tlenu to 2:3.Skład % tlenku siarki to:
4)W 100g wody rozpuszczono 15g cukru buraczanego zawięrającego 10% zanieczyszczeń.Stężenie % cukru buraczanego w tym roztworze to?
5)Do 30g wody o temperaturze 30C wsypano 11g azotanu(V) potasu
Otrzymano roztwór:
6)Oblicz i porównaj zawartość % tlenu w tlenkach sodu i ołowiu Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Pomoc z Chemii
Czy ktoś by umiał rozwiązać te zadania z Chemii. ? Proszę o pomoc jutro to będę miał na sprawdzianie a nie chcę kapy dostać


GRUPA I
GRUPA IIZa zrobienie zadań oddam też kolekcjonerskie konto na /> mam tam "1498" punkty nie jest to dużo ale zawsze coś Liczę na waszą pomoc
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 3 Zadania z chemii:(
Witam:)
Może mi ktoś pomoc w rozwiązaniu tych trzech zadań?? Bardzo,ale to bardzo proszę

1.

Na masę mieszaniny siarczanu i dichromianu ołowiu składa się w 56.51 % masowych ołów. Jaki jest udział masowy chromu w tej mieszaninie.

MS = 32,07 g/mol MCr = 52,00 g/mol MPb = 207,2 g/mol MO = 16,00g/ mol

2.

Mieszanina siarczanu(VI) żelaza(III) i siarczku żelaza(II) o wadze 83.54 kg zawiera 46.11 kg żelaza. Jaka jest masa siarki zawartej w tej mieszaninie?
MS = 32,07 g/mol MFe = 55,85 g/mol MO = 16,00g/ mol

3.

W stalowym zbiorniku znajduje się pod ciśnieniem 100 kPa roztwór gazowy propanu (C3H8) i butanu (C4H10) o temp. 100 oC i gęstości 1.746 g/cm3. Jaki jest ułamek molowy propanu w tym roztworze?
MC = 12,01 g/mol MH = 1,008 g/mol R=8,314 J/(mol*K) 0 oC = 273,15K


Proszę bardzo przynajmniej o jakieś wskazówki,jak zrobić te zadania:) Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 2 zadania z Chemii (stężenie molowe)
Witam! mam do zrobienia 2 zadania z chemii. Nie moge sobie poradzić. Dla pierwszego, który zrobi je poprawnie (obydwa) mam 10 diamentów.
a więc:
1. do 200 cm3(centymetrów sześciennych) 2-molowego roztworu kwasu solnego HCL dodano 50 g wody. Jakie jest stężenie molowe otrzymanego roztworu?
2. Oblicz jakie objętości roztworów: 10-molowego i 2-molowego kwasu siarkowego(VI) zmieszano ze sobą jeśli otrzymano 0,4 dm3 4-molowego roztworu.

Albo do wyboru zamiast zadania 2

Z 400 cm3 2-molowego roztworu chlorku sodu NaCl odparowano 150 g wody. Jakie jest stężenie molowe otrzymanego roztworu? Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Problem z zadaniem z chemii + z opisem jak wykonać opis dośw
Nie wiem jak zrobić te zadania z chemii.Dodadkowo musze opisać przebieg doświadczenia oraz wypisac wnioski.Za kazdą pomoz daje +++++.Cwiczenie 4 B
Przygotowania roztworu o określonym stężeniu procentowym

Sporządzić 300 g 12% roztworu KCl
W tym celu należy odwarzyć w naczyniu szklanym na wadze analitycznej obliczoną ilość substancji.
W cylindrz miarowym odmierzyc odpowiednią ilość wody destylowanej (gęstość wody przyjąc równą 1g/cm3)
Nadważkę przenieść ilościowo do zlewki o pojemności 500 ml i rozpuścić w przygotowanej wodzie mieszając roztwór bagietką.Następnie zmierzyć gęstosć otrzymanego roztworu za pomocą areometru w cylindrze o pojemności 250 ml.
Obliczyć stężenie molowe otrzymanego roztworu.


Ćwiczenie 4 c

Przygotowanie roztworu o określonym stężeniu molowym


Sporządzić 250 ml 0,1 mol/L roztworu zasady sodowej (NaOH) metodą rozcieńczenia roztworu o wyższym stężeniu.
W tym celu należy za pomocąpipety odmierzyć odpowiednią (obliczoną wczesniej) objętość 0,5 mol/L NaOH przenieść do kolby miarowej o pojemności 250 ml a następnie rozcieńczyć wodą destylowaną do żądanej objętości 250 ml.
Obliczyc stężenie procentowe otrzymanego roztworu d= 1,003g/cm3Bardzo prosze o pomoc:)
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii
1 podaj 2 sposoby otrzymania roztworu nasyconego Na NO3 z roztworu nienasyconego.

2 w jakiej ilości roztworu powinno być 120g Pb(NO3)2 aby był to roztwór nasycony w temperaturze 20 stopni C?

3 do 400g wody w temperaturze 20*C dodano 200 g substancji po czym okazało sie ze rozpuściło sie tylko połowa tej ilości. oblicz rozpuszczalność tej subst. w danej temp.

pomóżcie mi rozwiazac te zadania jesli wiecie jak.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
1. jaki typ wiązania występuje w cząsteczce CCL4 (ta czwórka to jest mała u dołu
2. w wyniku reakcji redukcji 12g magnezu, występujacego w roli reduktora, został wyparty tlen z pewnego gazowego substratu o gęstosci 1.98 g/cm3. w wyniku reakcji otrzymano 20g tlenku magnezu i 3g stałej substancji. oblicz objętosc gazowego substratu reakcji
3. zapisz symbol jonu złożonego z 20 protonów i 18 elektronów. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Chemia pomocy
Proszę pomóc mi rozwiązać te zadania z chemii.
Zad.1
Oblicz, ile cząsteczek wodoru potrzeba do utwardzenia 150 cząsteczek tłuszczu nienasyconego- trioleinianu glicerolu. Napisz odpowiednie równanie reakcji.

Zad.2
Oblicz ile kilodżuli energii dostarczy organizmowi 150 g serka zawierającego 24% tłuszczu, wiedząc że 1 g tłuszczu dostarcza 9,4 kcal energii (1 kcal=4200 J)

Zad.3
W wyniku zmydlania tłuszczu powstało mydło. Napisz równanie tej reakcji wiedząc, że cząsteczka tego tłuszczu powstała z trzech cząsteczek kwasu palmitylowego.

Zad.4
Ułóż równania reakcji hydrolizy:
a) dioleinianu palmitynianu glicerolu
b)oleinianu palmitynianu stearynianu glicerolu

Zad.5
Napisz równania reakcji chemicznych zachodzących podczas przemiany tłuszczów w organizmie człowieka(hydroliza tłuszczów, a następnie utlenianie otrzymanych kwasów tłuszczowych), jeśli zjedzony tłuszcz zawierał dwie grupy alkilowe kwasu palmitynowego i jedną grupę alkilową kwasu stearynowego.

Jak ktoś to rozwiąże to niech pisze krok po kroku.

Z góry dzieki Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania Z Chemii(pilne)
Zad.1
Z rozkładu wody otrzymano 280cm3 wodoru i 140cm3 tlenu.Oblicz masę wody która uległa rozkładowi.
Zad.2
Oblicz zawartość procentową azotu w azotanie(V) amonu i azotanie(V) wapnia.
Zad.3
Do 300g 2% roztworu fosforanu(V) potasu dodano 200g 5% roztworu tej soli.Ilu procentowy roztwór otrzymano.
Zad.4W pojemniku znajduję się 200mg pierwiastka promieniotwórczego.Po Upływie 32dni pozostało 12.5mg tego pierwiastka.Oblicz okres połowicznego
rozpadu. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Pomocy zadania z chemii I klasa gim.
Prosze o podanie krok po kroku rozwiazań tych zadań. Wypiscie dane i szukane.

Zad. 1
Zmieszano dwa roztwory kwasu octowego 125g 10procentowego i 175g 6procentowego. Oblicz stężenie otrzymanego roztworu.
Odpowiedz powinna wyjsc 7,67%

Zad. 2
Zmieszano 125g 6procentowego roztworu wodnego glicerolu, potocznie zwanego gliceryną i 175g 6procentowego roztworu wodnego glicerolu. Oblicz steżenie procentowe otrzymanego roztworu.
Odpowiedź powinna wyjść 6%

Zad.3
Oblicz ile gramów 8procentowego roztworu i 2procentowego roztworu tej samej substancji należy zmieszać, aby otrzymać 0,12kg 6procentowego roztworu.
Odpowiedź powinna wyjsc
80g roztworu 8procentowego
40g roztworu 2procentowego

++++
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania Z Chemii
zad. 1
w balonie a znajdował się amoniak a w balonie b wodór.Balony połączono ze sobą.Po pewnym czasie w balonie b będie znajdować się:
A)tylko wodór
B)tylko amoniak
C)mieszanina wodoru i amoniaku
odpowiedź uzsadnij
zad.2ustal nazwy substancji w podanym schemiacie oznaczonyi literami x1-x4

S+X2-->X1
+
X3+H4---->Cu + H2O
|
MG+H2O---->MG(OH)2 +X3
zad.3
Wymień jakie metody stosujesz do rozdzielenia mieszaniny piasku i soli kuchennej


za pomoc dzięki i plusiki oczywiście Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
Siema! Mam problem ze zrobieniem zadań z chemii. Proszę o szybką pomoc;

1. Ile trzeba dodać wody do dwóch kilogramów dwudziestopięcioprocentowego roztworu soli, aby otrzymać roztwór pięcioprocentowy?

2. Ile trzeba dziesięcioprocentowego roztworu octu, a ile czystej wody, aby otrzymać 2500g sześcioprocentowego roztworu octu?

Z góry dzięki za pomoc Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Praca domowa z chemii kl.III gim
Proszę o rozwiązanie zadania z chemii (sole), bo nie umiem a muszę to na jutro mieć zrobione za każdą odp. na temat zadania dam plusa!!!!!!!!!
Oto one:

http://odsiebie.com/pokaz/713092---7cfd.html
KUNIEC

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii - klasa 1 gimnzajum
1. Oblicz stęzenie procentowe nasyconego roztworu chlorku amonu, którego rozpuszczalnośc wynosi: 57 g

2. Uzupełnij tekst.

Temperatura wrzenia jest stałą, gdy ciśnienienie zewnetrzne jest stałę. Dostarczana energia cieplna jest potrzebna do 1 energi kinetycznej 2 . Gdy ciśnienei zewnętrzne rośnie temperatura wrzenia 3 , gdyż cząsteczkom jest 4 wydostać się z cieczy i przechodzic w stan 5 . Potrzebna jest 6 energia kinetyczna. Gdy ciśnienei zewnetrzne maleje, temperatura wrzenia 7 , gdyż cząsteczkom jest 8 wydostać się z cieczy i przechodzić w stan 9 . Potrzebna jest 10 energia kinetyczna.


3. Ile gramów kwasu siarkowegoznajduje się w 0,5 dm3 roztworu o stęzeniu 59,7% ? Gęstośc tego roztworu wynosi 1,5 g/cm3 (1500 kg/m3)

4. Do 200 cm3 roztworu o stęzeniu 15% i gęstości 1,2 g/cm3 (1200 kg/m3) dodano 60 cm3 wody. Oblicz stęzenie procentowe otrzymanego roztworu.

5. Do ilu gramów wody nalezy wlac 150 g roztworu 30%, aby powstał roztwór o steżeniu 22,5%?

6. Zmieszano trzy roztwory tej samej substancji:

I - 100 g roztworu o stężeniu 70%
II - 300 g roztworu o stężęnu 30%
III - 2400 g roztworu o stężęniu 5%

Oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu.


7. a jeszcze może zadanie z matmy:

Za poprawne odpowiedzi posypią się + + +
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii.
1.Wykorzystując regułę oktetu, zaproponuj, jakie jony będą najkorzystniejsze dla atomów:
a)telnu
b)chloru
c)potasu
d)wapnia

2.Wykorzystując regułę oktetu, zaproponuj wzory sumaryczne i strukturalne związków zbudowanych z atomów:
a)węgla i jodu
b)azotu i bromu
c)fosforu i wodoru
d)potasu i chloru
.
+++++++ Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii PILNE !!!
Mam problem z zadaniami z chemii, a dokładmiej chodzi o otrzymywanie soli [5 sposobami]
http://img265.imageshack.us/my.php?image=13695024bg5.jpg


Za pomo +++ Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Pomoc z chemią
słuchajcie kto mi rozwiąże zadania z chemii?? bardzo mi na tym zalezy heelllppp


http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/chemia
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/chemia1
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/chemia2 Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii plusiki beda!!!!!!!!!!!
1.Jubiler zmieszał 30g złota próby 900i 20g próby 500.Ile gram czystego złota znajduje sie w otrzymanym stopie

2.Polietylen z ktorego wykonuje sie pojemniki na napoje jest polimerem sztucznym. Wiedząc, ze wzór tego polimeru to: (-CH2-CH2-)n (te dwójki to są te male numery przy pierwiastkach).
podaj wzor i nazwe zwiazku z ktoregopowstaje ten polimer .Oblicz mase czasteczkowa tego meru. Przyjmij C=12u H=1u O=16u

3.Zapisz reakcje chemiczna zobojetniania kwasu siarkowego (VI) z zasada sodowa.

4.elektron jest: a)lżejszy od protonu, b)cięższy , c)zalezy od sytuacji, d)nie da sie okreslic.

5.Ładunki elektryczne elektronu i protonu:
a)powstaja w takm samym stosunku jak masy elektronu i protonu
b)nieznacznie sie różnią
c)znacznie sie różnią
d)rownoważa sie

6.nazwy grup:
-CH3
-OH
-COOH
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii
Zapisz w postaći jonowej równania reakcji zobojętniania wodorotlenków sodu z kwasami
H2SO4
HNO3
Zapisz w ijonowej równania reakcji miedzy podanymi substancjami
BaCl2+Na2CO3
Na2S4O3+MgCL2
Podaj wodny odczyn soli?
zapisz równania reakcji cząsteczkowo i jonowo
K2S3
Na2SO4
CuCL2
ZA SZYBK.Ą ODPOWIEDZ "+'' Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Chemia - zadanie 1 gimnazjum
Mam dwa zadania z chemii , które wiem jak zrobić , ale przypuszczam , że w jednym jest zły wynik.
1.Po odparowaniu wody z 62g roztworu , wykrestalizowano 22g substancji.Oblicz stężenie procentowe substancji. (chyba dobrze rozwiązałem)
2.Uczeń rozpuścił 50g soli w 150 cm sześciennych wody.Oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu , jeśli gęstość wody wynosci 1g/cm sześcienny Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 2 zadania z chemii będą +++++
1. W starozytnym Rzymie ten pierwiastek stosowano do wyrobu naczyń i rur akweduktowych, powodował on jednak zatrucia u ludzi. Podaj nazwę i symbol tego pierwiastka.

2. Oblicz, ile kilogramów tlenu, którego gestość wynosi 1,43g/dm3(sześcienny), znajduje się w sali lekcyjnej o wymiarach 2,0m x 6m x 4m.


Prosze o pomoc Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 2 zadania z chemii - +++ czekaja!

Ile decymetrów 3 zajmuje 60 g tlenu?
Ile gramów Fs otrzymamy jeżeli siarka zwiąże 3,01 *1023at.żelaza
KUNIEC
Seria 8 w ogóle jest do dupy.
Chodzi tutaj o serie GeForce 8XXX. Dodaj jeszcze, że Radeon lepszy to się już popłacze ze śmiechu.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zabicie czasu
FIFA 08
Medal of Honor
Counter Strike
Emergency IV
Need for Speed Pro Street
Age of Empires III

z nie gier

mozesz czytac lektury
robic zadania z chemii
zainteresowac sie polityką i poczytac troche atykułów ze strony
www.nczas.com
KUNIEC
biegac w celu zrobienia kondycji

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
Zapisz w postaći cząsteczkowej i jonowej równania reakcji zobojętniania wodorotlenków sodu z kwasami
H2S4
HNO3
Zapisz w postaci cząsteczkowej i jonowej równania reakcji miedzy podanymi substancjami
BaCl2+Na2CO3
Na2S4O3+MgCL2
Podaj wodny odczyn soli?
zapisz równania reakcji cząsteczkowo i jonowo
K2S3
Na2SO4
CuCL2
ZA SZYBK.Ą ODPOWIEDZ "+'' Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: krzyżówka z chemii

przejrzyj zeszyt od chemii i do roboty. tam na pewno musisz mieć coś o alkenach (notatki czy coś). tak trudno wymyślić hasła do krzyżówki? gdybym ja miał takie zadania z chemii to miałbym 6 na półrocze

Tyle że zeszyt ma mój kumpel od ponad 2 tygodni i nawet go nie widze w budzie a do niego nie chce mi się jechać bo za daleko mieszka
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: WIELKA PROSBA !
Czy moglby ktos rozwiazac te zadania z chemii bo bede miał nieciekawa ocene jutro na semestr:


1)Narysuj wzory polstrukturalny trzech izomerów alkoholu o wzorze sumarycznym C3H8O , nazwij je i okresl nedowosc nazwanych alkoholi

2) Podaj wzor polstrukturlany
5-metylonaftalen-2ol

3)
Ułóz rownania reakcji za pomoca, ktorych mozna dokonac nastepujachy przemian.

Metan------> Bromek Etylu ---------> Etanol-------->Eten

Eten--------->Etanol-------->Chlorek Etylu---------->Etanol


BARDZO PROSZE ! (+) !
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
Mam do zrobienia kilka zadań z chemii. Są dośc proste i dla niektórych to pewnie będzie zwykła/dobra powtórka z liceum^^ Za każde trzy zadania +:

Grupa 1.

1. Dokończ równania reakcji zaznaczając nad strzałką obecność katalizatora, podaj nazwy zwiazków.
a. CH(potrójne wiązanie)CH + H2O ->?
b. CH2OH-CH2OH-[O] -> ?
c. HCOOH+C15H31COONa->?
d. ...+Cu(OH)2 -> CH3CH(do dołu CH3)CH2COOH+...+

2. Ułóż równania kolejnych reakcji, które należy przeprowadzić aby otrzymać kw. Acetylosalicylowy z okrezolu, kw. Octowego i odczynników nieorganicznych.
3. Wypisz w miejsce liter wzory półstrukturalne zw organ.
A-CH3CL; AlCl3->B-[O]->C-CH3OH; H2SO4->kw. Metylobenzoesowy
4. Pewien zw. o wzorze C3H6O2 występuje w postaci wielu izomerów. Napisz wzory i podaj nazwy;
5. Ułóż wg. rosnącego ph: CH2ClCOOH; HCOOH; CHCl2COOH, fenol, C2H5OK
6. zad 3.118,
7. pojęcia:dekarboksylacja, liczba jodowa

Grupa 2.

1)a)propyn + woda----> ?
b)sól octowa + zasada ----> ?
c) coś tam było z Ag
d) CH2OH-CH2OH [O] ---> ?
2) zapisać hydrolizę dwóch estrów w środowisku kwaśnym i zasadowym
a) dimrówczan glikolu
b)octan etylu
3)schemat blokowy
CH3-CH3 +CL2--->CH3-CH2CL + KOH ----> CH3-CH2OH + CUO ---> CH3-CHO + AG2O --->CH3COOH + ZWIAZEK C ( CZYLI CH3-CH2OH) ---->CH3COOCH2CH3
4)dany jest związek C3H6O2
napisz 3 izomery tego związku
5)wyjaśnij pojęcia: a)fosfolipidy b)liczba zmydlania
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 2 zadanka z chemii
Witam. Mam do zrobienia dwa zadania z chemii oto one:
1. Oblicz jaka jest zawartość procentowa tlenu w poniższych związkach:
H2O
H2CO3
KnnO4

2. Zapisz dwie dowolne reakcje otrzymywania:
tlenków, nadtlenków i podtlenków.
Podaj stopień utlenienia tlenu w tych związkach.

Proszę o pomoc i pozdrawiam Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Chemia
Witam, otóż potrzebuję na dziś zadania z chemii! I nie umiem sobie poradzić, za każdą pomoc oferuję +!

1.Jakie pierwiastki wchodzą w skład cukrów
2.Podział cukrów (Przykłady)
3.Właściwości Fizyczne glukozy
4.Co to znaczy, że glukoza ma właściwości redukujące
5.Spalanie glukozy (Reakcje)

Z góry dziękuję! Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
1.Jako dodatek do napojów gazowanychstosuje sie:
a)kwas siarkowy (VI)
b)kwas fosforowy (V)
c)kwas siarkowy (IV)
d)kwas siarkowodorowy

2.Ktoóra z właściwości nie jest wspólna dla wszystkich kwasów?
a.ciekły stan skupienia
b.dysocjajcja z utworzeniem jonów H+
c.reakcja z substancjami o właściwosciach zasadowych z utworzeniem soli.
d.zmiana zabarwienia lakmusu na czerwone

3.w reakcjach odpowiednigo tlenku niemetalu z wodą nie można otrzymać kwasu.
a.weglowego
b.fosforowego (V)
c.Solnego
d.azotowego (V)

4.w wyniku kturej reakcji nie można otrzymać wodorotlenku?
a.CuO+H (dwa)O
b.CaO+H(dwa)O
c.K(dwa)O+H(dwa)O
d.Ca+H(dwa)O

5.Dysocjajcja jonowa zachodzi pod wpływem?
a.zasad
b.soli
c.wody
d.kwasów

6.kwasy dysocjują na:
a.kation wodoru i aniony reszty kwasowej
b.kationy metalu i aniony reszty kwasowej
c.kationy metalu i aniony wodorotlenkowe
d.aniony wodoru i kationy reszty kwasowej

za rozwiązanie zadanka lusik Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadanie z chemii
[quote]Proszę o zrobienie zadania z chemii. Napisz równania reakcji przyłączania H2, I2, Cl2, HI, HCl, HBr do etinu, nazwij produkty. Z góry dziękuję[quote]
[code]
CH\CH+2H2=CHCH
CH\CH+2CL2=CCl2CCl2
CH\CH+2HI=CH2CHI2
CH\CH+2HBr=CH2CHBr2[code][/code] Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
Znowu chemia echhh
W jaki sposób można otrzymać:
1) 4 kg 30% H2SO4 mając do dyspozycji roztwór 36%
2) 5l lakieru o gęstości 1,3g/dm3 mając do dyspozycji aceton o gęstości 0,8 g/dm3 czysty lakier
3)metodą dosypywania z roztworu 40% KOH otrzymać 4 kg roztworu 60%
4)Metodą odparowania wody 3l roztworu 8 molowego mając do dyspozycji roztwór 3 molowy.
Za każda zadanie daję ++++. Pozdro. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii
1.Opisz w jaki sposób rozdzielisz mieszaninę soli i mąki, nazwij poprawnie zachodzące procesy.
2.Dobierz współczynniki w równaniach reakcji, określ typ reakcji (synteza, analiza, wymiana):
a) H2+O2=h2o
b)al+hcl=alcl3+h2
c)caco3=cao+co2
d)so2+o2=so3
e)kcl=k+cl2
Jeśli to zły dział to przepraszam. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadanie z chemii fast
witam, mam dwa zadania z chemii, za każdę próbę rozwiązania choćby jednego podpunktu dam plusa, potrzebne na dziś

1.napisz wzory strukturalne nastpujących substancji
a)1,3,4-trimetylobenzen
b)p-etylo-propylobenzen
c)2-butylo-1-metylobenzen

bede wdzięczny za rysunki choćby w paincie

2. zaprojektuj ciągi przemian, podczas których z benzenu powstanie
a)1-chloro-2-nitrobenzen
b)1-chloro-3-nitrobenzen
c)p-ksylen
d)2-bromotoluen
e)bromofenylometan
f)m-dinitrobenzen Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: "proste" zadania z chemii organicznej
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązywaniu podstawowych zadanek z chemii
organicznej, które są tak banalne, że po prostu nie wiem jak się do nich
zabrać... Naprawdę bardzo proszę o pomoc, nie wiem co zrobić, a nie mogę
znaleźć żadnych przykładów, oto one:

1. Narysuj i nazwij zgodnie z nomenklaturą IUPAC:
a) izomery heksanu (z tym nie mam problemu, ale chciałbym wiedzieć czy
dobrze to robię)
b) izomery dimetylocykloheksanu

2. Ile stereoizomerów mają następujące związki:
a) CH3CHBr-CHBr-CH3
b) CH3CHBr-CHBr-CH2CH3

3. Oznacz konfigurację centrów chiralnych w związkach zapisanych wzorami
Fischera:
a)   C6H5
          |
   H - C - Br
          |
        CH3

4. Narysuj wzory rzutowe Fischera
a) (2S, 3S)-3-bromo-2-butanol

bardzoooo proszę o jakąkolwiek pomoc...

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: trudne zadania z chemii - pomocy
Hi.

Dostalem do rozwiazania 4 zadania z chemii. Nie moge sobie z nimi poradzic.
Jezeli ktos znajdzie troche czasu i checi to moze potrafilby je rozwiazac?

1. Wodny roztwor amoniaku o stezeniu 20% i gestosci 923 kg/m3 nalezy
rozcienczyc woda tak, aby otrzymac roztwor 3,5 molarny. Ile wody trzeba
dodac do 110 cm3 roztworu amoniaku jesli 3,5 molarny roztwor ma gestosc 975
kg/m3.

2. Wodny roztwor BaCl2 o stezeniu 3,3% wrze w temperaturze o 0,208K wyzszej
niz czysta woda pod tym samym cisnieniem. Nalezy obliczyc pozorny stopien
dysocjacji soli w tym roztworze. Stala ebuljoskopowa wody jest rowna 0,516.

3. Mieszanine amoniaku i tlenu poddano katalitycznemu spaleniu. Gestosc
mieszaniny produkutow reakcji mierzono w temperaturze 470K i pod cisnieniem
1,32*10^5Pa (^ - do potegi) wyniosla 716 g/m3. Podczas spalania zachodza
rownolegle reakcjie:
4NH3 + 3O2 = 2N2 + 6H2O
4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2O

Nalezy obliczyc jaka czesc amoniaku zostala utleniona do tlenku azotu.

4. Pewna ilosc powietrza o wilgotnosci wzglednej 100%, temperaturze 65oC i
pod cisnieniem 1,1*10^5Pa zamknieto w zbiorniku. Zbiornik ten ochlodzono do
35oC. Cisnienie ustalilo sie na poziomie 83,07kPa. Jaka jest preznosc pary
wodnej w temperaturze 65oC jezeli wiadomo, ze w temperaturze 35oC wynosi
ona 5,63kPa.

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Pozdrawiam
Przemek

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Prośba o wskazówki


"Esesjot" <esesjot_no_s@o2.plwrote in message <news:clrg5o$ajt$1@inews.gazeta.pl...
Już trzeba wysyłać zadania z chemii na olimpiadę, a ja nadal nie mam bladego
pojęcia jak zrobić zadanie 3A oraz 7A. Czy mógłby mi ktoś napisać chociaż
jakąś wskazówkę, w jakiś sposób naprowadzić?

Dziękuję i pozdrawiam

esesjot


Jak bys wcześniej się zapodał na stronie zwiazanej z Olimpiwadą to
może by się cos dało zrobić. Ale teraz to już za późno...

Pozro.

sillen

___________________________________

http://republika.pl/chemistry)olympiad

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z uczelni - nie chodzi o rozwiązanie


AW wrote:

| To może jeszcze do ojca Rydzyka i Romana Giertycha.


Popłakałem się ze śmiechu :-/


| Jesteś studentem tej uczelni? Masz zajęcia na których jesteś zmuszany
| do rozwiązywania takich zadań?
| Jeśli tak to nie widzę problemu aby pójść do prowadzącego i po
| wyłożeniu mu swoich obiekcji poprosić o zadania innej treści.
| Jeśli natomiast powyższe nie jest prawdą, to zastanów się czy
| kogokolwiek ze studentów, których sprawa dotyczy, obchodzą twoje
| odczucia.


Nie jestem studentem tej uczelni a doktorantem na innej i widząc do jakiego
poziomu sprowadza się zadania z chemii żeby "zainteresować" studentów -
jestem głęboko zbulwersowany tym faktem. Jeśli Ciebie to nie rusza lub bawi
to gratuluję poczucia humoru i widzę że na takie zajęcia się nadajesz.
(chyba że masz 17 lat co wszystko tłumaczy)

Maciek K

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z uczelni - nie chodzi o rozwiązanie


Maciek wrote:
AW wrote:

| To może jeszcze do ojca Rydzyka i Romana Giertycha.

Popłakałem się ze śmiechu :-/


Nie wierzę, do tego potrzebne jest poczucie humoru.


| Jesteś studentem tej uczelni? Masz zajęcia na których jesteś
zmuszany | do rozwiązywania takich zadań?
| Jeśli tak to nie widzę problemu aby pójść do prowadzącego i po
| wyłożeniu mu swoich obiekcji poprosić o zadania innej treści.
| Jeśli natomiast powyższe nie jest prawdą, to zastanów się czy
| kogokolwiek ze studentów, których sprawa dotyczy, obchodzą twoje
| odczucia.

Nie jestem studentem tej uczelni a doktorantem na innej i widząc do
jakiego poziomu sprowadza się zadania z chemii żeby "zainteresować"
studentów - jestem głęboko zbulwersowany tym faktem. Jeśli Ciebie to
nie rusza lub bawi to gratuluję poczucia humoru i widzę że na takie
zajęcia się nadajesz.  (chyba że masz 17 lat co wszystko tłumaczy)


Kolego, nie bardzo wiem jak z tobą dyskutować.
Może napisz punkt po punkcie co cię razi w tych zadaniach.
Faktycznie, prezentują one dość wisielczy humor, tym niemniej jest to
jakiś humor i stawiam dolary przeciw orzechom, że wzbudzają one
zainteresowanie studentów.
Swoją drogą ciekaw jestem, jakie ty układasz zadania.

Powtórzę jeszcze raz to co było sednem mojego poprzedniego postu.
Twój gust i smak, to twoje prywatne odczucia. Zanim zaczniesz kogoś
uszczęśliwiać, zapytaj go czy sobie tego życzy.

AW

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Elektrolity
Jestem na grupie nowy. Od niedawna czytam różne posty, aż wkońcu sam pisze
swojego pierwszego :))

Mam prośbę. Rozwiązuję zadania z chemii (przygotowujące do nwe matury) i
doszedłem do elektrolitów gdzie nie mogę sobie poradzić z pierwszym :
Bardzo prosze o jakieś wskazówki bądx rozwiązanie go, gdyz sam i tak pewno
nie dam rady a chciałbym znac odp :)

Zad. Substancjom chemicznym przyporzadkuj odpowiedznie informacje (moze być
więcej niez jedna dla danej substancji)

Substancje
_1_ Rtęć
_2_ NaOH
_3_ Siarka
_4_ Sacharoza

Informacje
_A_ Przewodnik w warunkach naturalnych
_B_ Izolator w warunkach naturalnych
_C_ Przewodnik po stopieniu
_D_ Przewnodnik w roztworze wodnym (na sutek obecności jonów powstałych w
wyniku dysocjacji elektrolitycznej substancji)

Dziękuję
Serdecznie pozdrawiam
Mateusz

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Elektrolity

Jestem na grupie nowy. Od niedawna czytam różne posty, aż wkońcu sam pisze
swojego pierwszego :))

Mam prośbę. Rozwiązuję zadania z chemii (przygotowujące do nwe matury) i
doszedłem do elektrolitów gdzie nie mogę sobie poradzić z pierwszym :
Bardzo prosze o jakieś wskazówki bądx rozwiązanie go, gdyz sam i tak pewno
nie dam rady a chciałbym znac odp :)

Zad. Substancjom chemicznym przyporzadkuj odpowiedznie informacje (moze być
więcej niez jedna dla danej substancji)

Substancje
_1_ Rtęć
_2_ NaOH
_3_ Siarka
_4_ Sacharoza

Informacje
_A_ Przewodnik w warunkach naturalnych
_B_ Izolator w warunkach naturalnych
_C_ Przewodnik po stopieniu
_D_ Przewnodnik w roztworze wodnym (na sutek obecności jonów powstałych w
wyniku dysocjacji elektrolitycznej substancji)


rtęć - a, NaOH - c,d; siarka - b; sacharoza - b.

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 2 zadania z chemii -pilnie
1. Oblicz ile gramów tlenku fosforu (V) należy rozpuścić w 100 g wody ,aby
otrzymać roztwór kwasu fosforowego o stężeniu 20 %.

2. oblicz objętośc HCL (warunki normalne) który należy rozpuścić w 1 dm3 wody
(d=1 g *cm -3) aby otrzymać 35 % kwas solny o d= 1,17 g*cm -3.

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania

Witam

Czy moglby mi ktos podpowiedziec, gdzie moglbym w sieci znalezc zadania (z
chemii) z poprzednich lat z egzaminow wstepnych na Politechnike
Warszawska?

pozdrawiam

Paweł


Może być trudno. Zbyt wielu chce zarobić na publikacjach papierowych ;-)))
Jak się nikt nie odezwie, spróbuj na pl.soc.edukacja
pozdrowionka
zairazki

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania


Czy moglby mi ktos podpowiedziec, gdzie moglbym w sieci znalezc zadania (z
chemii) z poprzednich lat z egzaminow wstepnych na Politechnike Warszawska?

pozdrawiam

Paweł


Posiadam sprawdzian z chemii i matematyki na Politechnikę Warszawską z 2 lipca
2001 roku. Jeśli Ciebie to interesuje to zamailój do mnie:
ober@poczta.onet.pl

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadanie


ah wybacz, kazdemu sie zdarza "zjesc" literke i to chyba nie jest powod do
wysmiewania.


Ba! sam zjadam... Tylko widzisz... ty zjadłaś ich (chyba) więcej...
Piszesz raz o Fe2CO3 raz o Fe2O3.
Mało tego: podajesz mało sensowne równanie: 4Fe + 3 CO2 --2 Fe2O3, które
(jednak) sugeruje, że chodzi o węglany. Nie znam takiego związku Fe2CO3. Czy
chodzi ci o FeCO3? czy o Fe2O3? Delikatnie (jak to w moim zwyczaju) zwróciłem
ci uwagę, że można mieć wątpliwości o co ci chodzi.


dla twojej informacji moja szkola sie jeszcze nie zaczela,


Aaaa... pani Studentka!?


natomiast chemie zdalam bez wiekszych problemow.


Jestem pod wrażeniem. Gratuluję.


nie wiedzialam ze nie mozna o nic zapytac na forum bo zaraz mnie zlinczuja.
zegnam i chyba juz sie wiecej nie pojawie.


Niewdzięczna jesteś. Primo, poprosiłaś o pomoc w rozwiązaniu zadania z chemii.
Nie wiem czy wiesz, ale tego typu posty są tępione na listach dyskusyjnych z
oznaczeniem "sci". Secundo, odpowiadając na twój post naraziłem się, kolejny
raz, na grupową infamię. Chciałbym przy okazji zwrócić uwagę, że przedstawiłem
ci zwięźle krótką drogę do rozwiązania.


pozdrawiam niesympatycznych i wysmiewajacych ludzi....
:/


To niby o mnie?

Piotr

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadanie z chemi!!!!!!! pomocy
siemka. mam problem. mam zadania z chemii i nie wiem jak go rozwiązać.
jak by był ktoś tak miły i mi to zrobił była bym wdzięczna:)

treści zadań:D
ustal wartościowość pierwiastkó oraz podaj nazwy tworzonych przez nie
związków chemicznych
a) FeCl3 - tylko to 3 to ma byc takie małe:D:D:D na dole
wartościowość chloru
wartościowość żelaza
nazwa związku
b) HgCl
WARTOŚCIOWOŚĆ CHLORU
WARTOŚCIOWOŚĆ RTĘCI
NAZWA ZWIĄZKU
C) CaO
wartościowość tlenu
wartościowość wapnia
nazwa związku
Al2O3 - te cyferki tez mają byc małe:P
wartościowość tlenu
wartościowość gliny
nazwa związku
ok to jest jedno zadanie teraz drugie
2 napisz wzory strukturalne następujących związków chemicznych:
a) tlenek magnezu
b)chlorek wapnia

ok i teraz ostatnie:D:D
podaj wzory sumaryczne oraz nazwij związki chemiczne powstałe z par
pierwiastków umieszczonych w pierwszej kolumnie tabeli. w nazwach
związków należy uwzględnić wartości tych pierwiastków, przy których
podano ją w pierwszej kolumnie tabeli
a) S (IV)  O
b) N (V) O
c) S(V)  O
d) Pb (II)  S
e) N(II)  O
f) Mg  C
g) Fe(II Cl
h) Al  S
j) Hg(II)  O
k) Hg (II) Cl
ok wiem że tego dużo ale jak by ktoś mógł mi to zrobić i jak
najszybciej . zgóry dziękuje pozdrowienia

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Jak rodzice mogą pomóc dziecku zdać egzamin
Jak rodzice mogą pomóc dziecku zdać egzamin
Hejka! Jestem Zuzia z II klasy gimnazjalnej. Piszę bo się boję:( Mówią że się
dobrze uczę, ale chcę mieć średnią 5 cosik. Ale aprawiedliwość, że chłopak co
ma 6.0 to nie musi uczyć się jak ja:( Ja się boję nie tylko tego egzaminu, ale
i niedalekiej matury:( Ja cały dzień nad lekcjami siedzę bo to lubię, ale nie
mam ochoty kuć... wolę zadania z chemii (o bardzo) matmy, fizyki i innych,
uczyć się historii, czasem i bologii, ale nie chcę mi się innych przedmiotów:(
Podobno grunt to ambicja i pozytywne myślenie... Czasem jestem tak bezmyślna...
Nie znam się a logice i zawsze do 1,2,3,4 rano siedzę nad lekcjami, ale leń ze
mnie, że się nie wysypiam:( I co mam czynić?:(Jeśli ktoś ma jakąś litość niech
wesprze.. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Matematyka na maturze będzie obowiązkowa
Maturę z matematyki zdawałam ,bo musiałam.Byłam w klasie matematycznej
warszawiskiego LO z pierwszej 10 najlepszych warszawskich szkół.Żadna z
kilkunastu dziewczyn z klasy/ja byłam jedna z lepszych dziewczyn/nie była w
stanie samodzielnie zdać matury z matematyki.Ja nie byłam w stanie zrobić ANI
JEDNEGO zadania samodzielnie.Przez całe LO nie nigdy nie byłam w stanie odrobić
pracy domowej z matematyki czy fizyki /koleżanki też nie/.Zawsze ściągałyśmy.
Prawie cała klasa dostała 5 ,kilka osób 4 z matury z matematyki .
Wszyscy z kalsy dostaliśmy się na studia ,skończyliśmy je.
Ja bez trudu skończyłam medycynę,zadania z chemii na medycynie rozwiązywałam w
pamięci.Naprawdę całki i różniczki ,sinusy i cosinusy do niczego w życiu mi się
nie przydały.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Matematyka na maturze będzie obowiązkowa
Chyba nieco miejasz się z prawdą;-)
Znam trochę warszawskie szkoły z I dziesiątki i uczniów klas matematycznych z
nich.
1.Ze względu na nabór (trzeba było i to nieźle zdać egzamin do liceum z
matematyki i to znacznie trudnijszy niz dzisiejszy gimnazjalny!) ci ucZniowie
byli nieźli z matematyki już na wejściu.Dlatego mogłaś w pamięci rozwiązywać te
zadania z chemii - tam też trzeba liczyć.
2.Jest zupełnie nieporawdopodobne aby nikt w Twojej klasie o takim naborze i
profilu nie był w stanie samodzielnie zdać matury z matematyki.
3.Wybrałaś(Ty!) profil matematyczny to miałaś całki i poochodne(różniczek na
pewno nie, chyba że byłas w Staszicu/Gottwaldzie).To jest profil dla kandydatów
na studia przyrodnicze, ścisłe, techniczne i ambitniejsze ekonomiczne!
Dla kandydatów na medycynę jest profil bilogiczno-chemiczny, a dla
niezdecydowanych -ogólny.
4.Obecnie w żadnym profilu nie ma już całek nawet na poziomie rozszerzonym.
Obowiązkowa matura z matematyki na poziomie podstawowym oznacza elementarną
sprawność w liczeniu, rozwiązywaniu równań, przekształcaniu wyrażeń i tym
podobnych "ambitnych" umiejętnościach, które kiedyś sprawdzał nienajgorzej
egzamin wstępny do liceum.Chyba nie napiszesz, że taki poziom znajomości
matematyki(była klasa 8 podstawówki!)też jest niepotrzebny lekarzowi(bo na
farmacji te całki i różniczki są!)! Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Matematyka na maturze będzie obowiązkowa
tacy lekarze!!
donata39 napisała:

> Maturę z matematyki zdawałam ,bo musiałam.(..).Ja nie byłam w stanie zrobić
> ANI JEDNEGO zadania samodzielnie.Przez całe LO nie nigdy nie byłam w stanie
> odrobić pracy domowej z matematyki czy fizyki /koleżanki też nie/.Zawsze
> ściągałyśmy.(..)
> Ja bez trudu skończyłam medycynę,zadania z chemii na medycynie rozwiązywałam w
> pamięci

super. strach się bać. napisz, w jakim mieście ordynujesz; przed lekarzem -
matołem i oszustem trzeba ostrzec pacjentów!!!!!! Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Próbny egzamin gimnazjalny z Gazetą i Operonem ...
Próbny egzamin gimnazjalny z Gazetą i Operonem ...
Jeśli dla wielu z Was ten egzamin był trudny to nie wiem na jakim poziomie
stoi edukacja w naszym kraju. Sama go pisałam i wg mnie był o wiele prostszy
niż te, z poprzednich lat. Zauważcie, że nie było wgl graniastosłupów,
ostrosłupów, walca, stożka! Jedynie prostopadłościan! A co do zadania z
fizyki, już pierwsze zdanie mówiło o tym, że ruch jest przyspieszony, a skoro
tak, to nie można użyć wzorów na prostoliniowy jednostajny. Tak więc, zadania
z matematyki były banalne, choć faktycznie w zadaniu z butlami, wyniki były
nielogiczne, ale cóż to matematyka :) Chciałabym taki pisać w kwietniu.
Zadania z chemii też nie były trudne (przynajmniej te z dwutlenkiem węgla i
okładem okresowym, gdzie dane były napisane, nawet oprócz samych symboli były
nazwy pierwiastków!) A to z fizyki zadanie za 5 pkt. to podstawa! Nawet uczeń
z 2 powinien odróżniać te dwa ruchy i stosować wzory. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Gimnazjaliści: jak wrażenia po drugim dniu testów
Chwała olimpiadzie geograficznej! Tylko dzięki niej nie musiałam pisać testu!
Przejrzałam go sobie teraz na stronie i stwierdzam, że: zadania otwarte były
proste - w większości wymagały tylko logicznego myślenia i dokładanych
obliczeń. Co do zadań zamkniętych mam większe wątpliwości. Po pierwsze - jak
dla mnie za dużo biologii połączonej na dodatek gdzieniegdzie z fizyką. Może to
tylko dlatego, że jej nie powtarzałam, no ale... Po drugie przytłoczyły mnie
zadania z chemii.
Czy egzamin mat.-przyr. był trudniejszy od wczorajszego testu? Dla mnie, jako
humanisty raczej tak. A już na pewno był trudniejszy od egzaminu próbnego. I to
tyle. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Gimnazjaliści: jak wrażenia po drugim dniu testów
ech ja mam dość, to było beznadziejne :(
Zdecydowanie część matematyczno- przyrodnicza była trudniejsza, bo human był
moim zdaniem banalny. Mimo wszystko staram się byc dobrej myśli. ale ze
świadomością, że te dwa dni wywrą piętno na mojej późniejszej edukacji aż mi
się chce płakać. Atmosfera była wporzo, nauczyciele też sympatyczni więc nie
narzekam. Powaliły mnie zadania z chemii (jak ma isc wzór tej reakcji?!), a w
ostatnim ja wyliczałam pi, jak tam się miało skrócić :(((- tzn. wyszło mi ok.
1/6 :( No nic, to na tyle ode mnie, co się tyczy dzisiejszego dnia. Trzymajcie
się cieplutko!! Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Gimnazjaliści: jak wrażenia po drugim dniu testów
Gość portalu: Tala napisał(a):

> Zdecydowanie część matematyczno- przyrodnicza była trudniejsza, bo human był
> moim zdaniem banalny. Mimo wszystko staram się byc dobrej myśli. ale ze
> świadomością, że te dwa dni wywrą piętno na mojej późniejszej edukacji aż mi
> się chce płakać. Atmosfera była wporzo, nauczyciele też sympatyczni więc nie
> narzekam. Powaliły mnie zadania z chemii (jak ma isc wzór tej reakcji?!), a w
> ostatnim ja wyliczałam pi, jak tam się miało skrócić :(((- tzn. wyszło mi ok.
> 1/6 :( No nic, to na tyle ode mnie, co się tyczy dzisiejszego dnia.
Trzymajcie
> się cieplutko!!

Human był dużo bardziej skomplikowany i niejasny niż mat-przyr.
Rekacja to CO2 + H20 => H2CO3 ;-)
a wzór etenu to:
H H
/
C = C
/
H H Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Ej no kurde??będzie powtórka??
Posłuchajcie
Nie ma co pisać do OKE czy robić zamieszania, bo to i tak nic nie da i nie
powinno. Wszystkie przecieki można uznać za niedokładne, bo były ogólnikowe
(będzie z brył, chemii i fyziki - za takie to ja dziękuję).
A teraz moja opinia którą nie chce nikogo zrazić. Obydwa testy były wyjątkowo
łatwe. Większości z was jest to na rękę, ale mam qmpla które z chemii nie umie
odróżnić niemetali od metali, a wszystkie zadania z chemii ma dobrze. To
najlepiej pokazuje jak niski był poziom tego egzaminu. Jak patrzę po
komentarzach mojej klasy to uczniowie mający średnią 2-3 będą mieli ponad 80
punktów. Idiotyzm... Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Gimnazjaliści czy pokolenie idiotów??
1. Kujonom ten egzamin poszedł raczej średnio. Trzeba tu odróżnić kucie od
inteligencji, kochane dzieci.
2. Ten egzamin nie sprawdza wiedzy tylko umiejętności. Większość pytań jest do
tekstu albo do wykresów. Zadania z chemii - wystarczy umiejętność dodawania i
odejmowania w zakresie pięciu. Z fizyki- odrobina inteligencji.
POZDRO:D:D Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: humaniści bunt co to ma być ścisłowcy hamy
I jeszcze coś, bo nie mogę się oprzeć:
humanizm m IV, D. -u, Ms. ~zmie, blm
1. «prąd umysłowy i kulturalny okresu Odrodzenia przeciwstawiający
teocentrycznej kulturze średniowiecznej zainteresowanie człowiekiem,
akcentujący możliwości ludzkiego rozumu»

To dla kretynów nazywających się szumnie "humanistami" przez których wstydzę
się przyznać, że uważam się za humanistkę. Pragnę aby zwrócili państwo uwagę,
że humanista i debil to nie to samo. Ja np. nie mam żadnych problemów z nauką
czegokolwiek (oprócz biologii rzecz jasna). Mimo że kocham historią to bez
problemów, a czasem nawet z przyjemnością rozwiązuję zadania z chemii, matmy i
fizyki. pozdrawiam;] Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: jak poszedł Wam mat-przyr?
łatwy był, ale też miałam wątpliwości z tym wałem, bo moje przyjaciółki miały
h=14,4 i się kłóciłyśmy o to. wstyd się przyznać, ale nie umiałam tylko zrobić
ostatniego podpunktu zadania z chemii, tego z rozpuszczalnościami. myślałam z 15
minut i nic nie wymyśliłam. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Masz problem z zadaniem z chemii lub fizyki? Pisz
Masz problem z zadaniem z chemii lub fizyki? Pisz
Rozwiążę zadania z chemii lub fizyki (Rozwiązanie + szczegółowy opis).
Ekspresowe tempo,
różne możliwości odbioru (osobisty, emaliowy, pocztowy). Napisz, a na pewno
się dogadamy. euglen@poczta.onet.pl gg1572391.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: ZADANIA Z CHEMII!!! POMOZCIE WYLICZYC PROSZE!!!
ZADANIA Z CHEMII!!! POMOZCIE WYLICZYC PROSZE!!!
zAD 1
50 g CuSO4 * 5H20 rozpuszczono w 180g wody. Oblicz stęzenie procentowe
roztworu.

Zad 2
20g MgCl2 * 6H20 rozpuszczono i rozcienczono woda do objetosci 450 cm3.
Oblicz stezenie molowe roztworu.

Jakbyscie mogli to piszcie tez wasze obliczenia a nie tylko sam wynik bo
chcialabym to tez zrozumiec . Dzieki z gory :) Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: internetowy kurs maturalny z chemii cz1
internetowy kurs maturalny z chemii cz1
Internetowy kurs z chemii część 1. Dzisiaj omawiamy na kursie maturalnym z
chemii: obliczenia stechiometryczne, utlenianie, proporcje, zanieczyszczenia,
obliczanie zadań z chemii, reakcje chemiczne, stężenia: stężenie molowe,
liczba moli,mol,objętość roztworu, gęstość, jednostki,masa roztworu, masa
substancji, masa wody, stosunek molowy, stosunek objętościowy, reakcja,Zadania
z chemii.

www.korkodyl.eu/internetowy-kurs-z-chemii-1/#more-532
Piotrek
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Nawiedzone płytki-chemia:)
Nawiedzone płytki-chemia:)
Hej:)Ponizej napisze dwa zadania z chemii z elektrochemii(płytki).moze zna
ktos sprawdzony sposob na zadania tego typu,bo mi raz wychodzi a raz nie.mam
dwa sposoby ale chce poznac wasze:)
1)plytke zelazna o masie 150g zanurzono do roztworu zawierajacego chlorek
miedzi 2.Po wyjeciu i wysuszeniu masa plytki wynosila 160g.ile gramow zelaza
przeszlo do roztworu?
2)Płytke miedziana o masie 8g zanurzono w roztworez AgNO3.po pewnym czasie
plytke oczyszczono z osadu srebra osuszono i zwazono.masa plytki wyniosla
6,5g.Oblicz mase wydzielonego srebra.z gory dziekuje:) Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: pomoze mi ktos w zadania z chemii prosze!
pomoze mi ktos w zadania z chemii prosze!
hej jesli ktos zechcialby mi pomoc to bylabym wdzieczna.mam problem z
tymizadaniami:
1.W reakcji hydrolizy tłuszczu otrzymano 128 g kwasu palmitynowego i 71g kw
stearynowego , ustal wzor tłuszczu.
2.W 3 słoikach znajduje sie chlorowodorek aniliny, benzoesan sodu i fenolan
sodu.Jak je rozróżnić?
3.Do zalewy po solonych sledziach dodano roztworu zasady sodowej pochłaniajac
wydzielajaca sie mieszanine metyloaminy i dimetyloaminy w 2o cm3 1-molowego
kwasu solnego.MAsa kwasu wzrosla o 380 mg a do zobojetnienia nadmiaru kwasu
zużyto 10cm3 1-moloego rozworu NaOH.Obliczile procent metyloaminy i
dimetyloaminy zawierałamieszanina .
4.Ustalic wzor sumaryczny zwiazku zawierajacego C H O N majac dane:
gestosc pary w war.norm. wynosi 4,06g/dm3
ze spalenia 0,325 tego zwiazku otrzymano 0,324g CO2 0,16g H2O i 40 cm3 azotu. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: kto na lekarski w Szczecinie????
wiem jak to jest, ja jednak poszlam na studia, ale jakos w marcu je rzucilam i
zaczelam sie naprawde uczyc do matury, wstawalam rano i do wieczora zadania z
chemii i fizyki, a w soboty jeszcze kurs, rozstalam sie z chlopakiem,
przestalam utrzymywac kontakty z ludzmi ze studiow, stwierdzilam, ze nie mam na
to czasu, jeszcze trudniej bylo jak widzialam, co robia moje wspollokatorki w
czasie, kiedy ja sie ucze. czy bylo warto? mam nadzieje, ze juz bedzie tylko
lepiej:)
dzisiaj rozmawialam z kolezanka, ktora pisala w tym roku pierwszy raz, dostala
208 i jest niemal pewna, ze sie dostanie, wiec trzymam kciuki
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: ile osob na miejsce am waw lek?
Skąd wiesz? Zdawałaś w ubiegłym roku?
Nadal twierdzę, że testy były latwiejsze!
Zadania z chemii, czy fizy były prostsze, można je było szybko rozwiązać, poza
tym były odpowiedzi, które już mogły sugerować tok rozumowania.
A co do tego testu predyspozycji na psychologię, to w mojej poprzedniej
wypowiedzi stwierdzam przecież, że zgadzam się z Tobą w tej kwestii. Takie
testy powinny obowiązywać wszystkich kandydatów. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: ile osob na miejsce am waw lek?
Co zdawałam w zeszłym roku? Egzaminy wstepne były zdecydowanie trudniejsze od
nowej matury! Nie wmowisz mi ze było inaczej.

" A co do tego testu predyspozycji na psychologię, to w mojej poprzedniej
> wypowiedzi stwierdzam przecież, że zgadzam się z Tobą w tej kwestii. Takie
> testy powinny obowiązywać wszystkich kandydatów."
oki

> Zadania z chemii, czy fizy były prostsze, można je było szybko rozwiązać,
poza
> tym były odpowiedzi, które już mogły sugerować tok rozumowania.
Zadania z fizy i chemii moze były prostsze ale na maturze.


Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii na mature !!prosze o pomoc
zadania z chemii na mature !!prosze o pomoc
Hej
mam kilka zadanek z chemii z ktorymi mam problem.Jesli ktos mialby ochote
pocwiczyc przed matura tp proszeb pomoc mi je rozwiazac.

1.Stałe dysocjacji 3 kwasow wynosza
K CH3ClCOOH=1,6*10-3
K C6H5COOH=6,6*10-5
KCH3COOh=1,8*10-5
Ustal ktory z tych kwasow znajduje sie w roztworze jesli stezenie kationow
wodorowych w tym roztw wynosi 0,008mol/dm3 a stezenie czast
niezdysocjonowanych jest rowne 0,04mol/dm3.Oblicz stopien dysocjacji kwasu w
tym roztworze.

2.W 100 cm3 roztworu zawierajacego 0,2 mola azotanu V miedzi II i 0,2 mola
azotanu V srebra zanurzono blaszke miedziana.Po zakonczeniu reakcji blaszke
wyjeto.Oblcz stezenie molowe jonow miedzi w otzrymanym roztworze.

3. Do 50 g zasady sodowej o stezeni 4% dodano 1,15 g sodu.Otrzymany roztwor
uzupełniono woda do obj 1dm3.Napisz rownanie reakcji i oblicz pH otzrymanego
roztw.
4.Odwazono 2 probki Fe po 5,6 g .Na jedna podzialalo nadmiarem HCl a druga
przereagowala ze stechiometryczna iloscia chloru.Nastepnie sporzadzono 2
roztwory 200g roztworu zawierajacego produkt 1 reakcji i 200 g roztw
zawierajacego produkt reakcji 2.Oblicz stezenie % kazdego roztworu.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: gdzie można znaleść zadania z chemii i matematyki
gdzie można znaleść zadania z chemii i matematyki
Zdaję w tym roku mature z chemii i matematyki> Szuka róznego rodzaju zadań
przykłądów opisanych metor rozwiażywania zadań książek w internecie. Nie
wiecie przypadkiem pod jakim adresem mogę takie coś znaleść??

Z góry WIELKIE DZIEKI !!
Wielkie JOŁ dla wwszystkich !! Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: 2 zadania z chemii - wie ktos jak to rozwiazac?
2 zadania z chemii - wie ktos jak to rozwiazac?
Kompletnie nie wiem jak to rozwiazac, liczylam podobne, ale tych po prostu
nie potrafie:

1. Ile g CaCO3 nalezy dodac do 60 g BaCO3, aby wapn stanowil 10 % mieszaniny?

2. Pewien kruszec zawiera ZnS, PbS, Ag2S i Cu2S. Cynk stanowi w nim 30 %,
olow 18 %, srebro 0,003 % i miedz 1,5 %. Obliczyc zawartosc procentowa
kazdego z siarczkow oraz zanieczyszczen w tym kruszcu.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii ze stężeń- studia
Zadania z chemii ze stężeń- studia
Hej,
mam do rozwiązania zadania ze stężeń na studiach i z paroma nie mogę sobie
poradzić, są mi potrzebne na czwaretk wieczór, bo w piątek am kolosa. Jeśli
ktoś mógłby mi pomóc w ich rozwiązaniu to będę bardzo wdzięczna. Piszcie tu
lub na emaila illunga@interia.pl

1.Jakie jest stężenie jonów NH4+ w roztworze otrzymanym w wyniku zmieszania
10ml 20% roztworu HCl z 10ml 20% r-ru amoniaku( d HCl- 1,098g/cmszescieny,d
amoniaku- 0,9229 g/cm szescienny
odp Cmol=3mol/l

2.Ze 180ml roztworu zawierającego 5mmoli siarczanu(VI) żelaza(III)stącono osad
wodorotlenku żelaza (III) poprzez dodanie 20ml r-ru NaOHo stęzeniu
2,5mol/l.Przyj,mując ze osad wodorotlenku żelaza (III) jest praktycznie
nierozpuszczalny, obliczyc stężenia molowe pozosta;lych jonow w roztworze
odp.Cmol SO42-=0,075mol/l,Cmol OH-=0,1mol/l, Cmol Na+= 0,25

3.Zmieszano 25ml r-ru zawierającego 10mmoli Na2CO3z taką samą objętością r-ru
CaCl2 o stężeniu 2mol/l, a nastepnie dopełniono całość wodą do objętości
100ml. Obliczyć stężenia mlowe jonów powstałych w roztworze, przyjmując ze
rozpuszczalność powstałych soli trudno rozpuszczalnych jest r ówna zeru.
odp.CmolNa+=0,2mol/l, Cmol Cl-=1mol/l, Cmol Ca2+=0,4mol/l

4.Należy otryzmać tonę 20% r-ru KCl, majac do dyspozycji stały KCl oraz jego
10% r-r wodny. Jak nalezy przygotować żadanych r-r?
odp m KCl= 111,11kg, mr-ru= 888,89kg

Bardzo prosze o pomoc, bo te zadania są mi naprawdę potrzebne.
Pozdrawiam,
Ala
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Koszmarny sen czyli zemsta geografki
Rzadko pamiętam sny, ale czasami się buda przyśni - nie rozumiem tylko tej
awersji do geografii, razem z językiem polskim i historią najłatwiejszy
przedmiot ze wszystkich:) Zadania z chemii na obliczanie moli i te z fizyki o
prędkości jadących ku sobie pociągów, to był horror. Tak wiem, prawomózgowiec
niereformowalny. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: modlitwa przed dziecięcym balem
tak, a w technikum te religijne siedzą z księdzem w klasie a te niewierzące
pałętają się po korytarzu, palą w kiblu, klną nad piwkiem na boisku i
generalnie mają wolne :( bo nikomu się nie chce zatrudniać "pana od etyki" dla
tych osób, ewentualnie "etyki" zamiast religii uczy koszmarne 60-letnie babsko
od chemii i robi na etyce zadania z chemii...
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: ZADANIA z chemii
ZADANIA z chemii
CZESC
Mam problem z zadankiem z chemii. to zadanie jest w 1 klasie LO wiec mysle ze moze znaleśliby sie ludzie którzy mi pomogą :D
Treść zadania brzmi tak:

Masa atomowa indu, będącego mieszaniną dwóch izotopów wynosi 144,91u. Liczba atomowa indu jest równa 49. Izotop zawierający w jądrze o dwa neutrony mniej niż drugi izotop stanowi 4,27% mieszaniny. Podaj liczby masowe obu izotopów indu.

Prosze o dobre rozpisanie i wytłumaczenie skąd sie co wzięło bo to początek i ciężko jest na tej chemii, ale mam nadzieje ze to zrozumiem :)) Z góry wszystkim dziekuje :D Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: ZADANIA Z CHEMII - rozpisane odpowiedzi
ZADANIA Z CHEMII - rozpisane odpowiedzi
Rozwiążę zadania z chemii, z ktorymi masz problemy zarowno z poziomu
podstawowego jak i rozszerzonego. Jezeli korzystasz z popularnych
zbiorow jak pazdro czy medyk rozwiazania mam swoje, wiec moge wysłac
Ci na maila w bardzo krótkim czasie. Kontakt:
carbondioxide@interia.pl Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Jak to zrobiliście?
jak ja sie uczylem... zaczne od tego ze zaczalem w ostatniej klasie, a bylem na
mat-fizie :).

jakies 60% czasu na biol poswiecilem, 30% na chem i 10% na fiz, a rozkladalo
sie to mniej wiecej tak:

z biologii uczylem sie z z tomow 'operonu', na dodatek mialem 2 vademecum, taki
wyciag z tego co POWINNO SIE UMIEC.

chem - 3 podreczniki operonu (bardzo przyjemne, ale BARDZO ubogie w
informacje), + vadamecum z grega

fiz - 3 czesci kaczorowskiej, zakres rozszerzony oczywiscie.strzalem w dziesiatke, bylo kupno zbiorku zadan WSiP'owskiego do fizy, bioli, i
chemii. o ile do fizyki mialo sens, to do biologii a przed ewszystkim do
chemii - nie mialo do sensu. zadania z chemii byly czysto matematyczne, duuuzo
liczenia, a wiadomo, ze takich nie ma na maturze (co drugie zadanie trzeba bylo
delte liczyc :D).

z biologii matura NIE WERYFIKUJE twojej wiedzy, dlatego nie ma najmniejszego
sensu sie uczyc ksiazki 'na pamiec'.

chem to standartowe zadanka z PAZDRY.

fiz standartowe zadanka ze zbioru WSiP'u.


good luck & have fun w tym roku :). Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: AM-y 1986
Wiecie co? Zazdroszczę Wam tego uporu i ambicji! Aż milej się na sercu robi gdy
się wie, że na Świecie są ludzie, którzy walczą o swoje marzenia :) Ja będę
zdawac maturę po raz pierwszy i jeśli za pierwszym razem nie uda mi się dostac
na Stomatologię do Poznania, to będę próbować jeszcze raz! Nie obchodzi mnie
jaka będzie reakcja mojej mamy (a co!) ! Życzę Wam z całego serca żebyście
dostali się tam gdzie pragniecie - mam nadzieję, że jeśli w przyszłości pójde do
lekarza to spotkam jakiegoś podobnego do Was - lubiącego swoją pracę i
szanującego swoich pacjentów. Sama marzę o byciu ortodontką - chciałabym kiedyś
mieć mały gabinecik (a choćby i w Pcimiu Dolnym!), który nie przywołuje na myśl
zimnych i smutnych szpitalnych korytarzy i w którym moi pacjenci będą mogli się
czuć jak u siebie w domu:)
Chyba pójdę porozwiązywać zadania z chemii... :) Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Fizyka-odwieczny problem
Fizyka-odwieczny problem
Studiuje kosmetologie- zawsze bardzo chcialam- ale jak poszlam na studia-
porazka, czuje sie jak w liceum-wyklady mnie nudza, bo juz to wiem, nie musze
sie wysilac bo juz to umiem-np zadania z chemii. Chce zrezygnowac i spelnic
swoje marzenie-medycyna. Tylko problem jest w tym, ze ja nic z tej fizyki nie
rozumiem:( Napiszcie czy da sie w 5 miesiecy przy cotygodniowych
dwugodzinnych korkach z fizyki i przy codziennej pracy wlasnej ja pojac w
zakresie rozszerzonym?? O biologie i chemie sie nie martwie. Ale kurcze ta
fizyka... Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: "Człowiek - to brzmi dumnie"
no więc( od więc nie zaczyna sie zdania ;)uprzedzę kolejną uwagę ;)
mogłabym spytać bardzo logicznie i wprost - to po cholerę czytasz i
porównujesz? masz karę , ktos Ci czymś grozi? płacą Ci ? a może misja?Juz wiem
Ty kwiatów nie lubisz i chcesz by Ci więdły;)Fisia pisze pięknie, dowcipnie
i :)również z wielką przyjemnością czytam blog Fisi i sprawia mi to bardzo
wiele przyjemności.Nie mam żadnych w tej kwestii wątpliwości.Jesli chciałaś mi
tym dokuczyć to kulą w płot:)Swoją drogą to nie rozumiem Twojej wypowiedzi na
forum, w tym miejscu i na ten temat:)Mogłaś założyć nowy post np. pod tytułem "
Moje frustracje i jak sobie z nimi radzę" ;) Miłego dnia.
ps.Twoje opinie o mnie i innych mnie nie interesują :)więc nie uszczęśliwiaj
mnie nimi na siłę ;)a o innych proszę pisać pod właściwy adres.Na blogach
można komentować;)
ps. każdy jest w czyms dobry ;) ja gotuję świetną pomidorówę i "rozwalam"
zadania z chemii w pare minut ;) Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Odkupie bardzo chetnie pewna ksiazke...
Odkupie bardzo chetnie pewna ksiazke...
Witajcie. Bezskutecznie od jakiegos juz czasu poszukuje po wszelkich
mozliwych ksiegarniach ksiażki "Pytania i zadania z chemii dla szkół
średnich - różny stpień wtajemniczenia", autorzy to Kluz, M. Poźniaczek, J.
Kania i A. Lechocka. Chciałbym ją odkupić lub ew. za pewną sumę pożyczyć do
skserowania, jesli ktos ma, a nie chce sie pozbywac. Naprawde mi na tym
zalezy. Prosze o odpisywanie na forum, lub na adres mailowy: carool(at)
eranet.pl Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Festiwal nauki w Gim. 3
Wygląda na to, że ani poglądy dyrektora ani tym bardziej metody się nie
zmieniły... Gimn. nr 3 zorganizowało konkurs dla uczniów ciechanowskich
gimnazjów... I co się okazało? Uczniowie z "trójki" znali pytania, o czym bez
skępowania mówili znajomym już przed konkursem (moja sąsiadka na przykład
prosiła mnie, żebym jej pomógł rozwiązac zadania z chemii)!!! Skandal!! Chodzi
jak zwykle o pokaz! Żeby pani dyrektor mogła się chwalić, że ma takich mądrych
uczniów!!! DO DUPY Z TAKIM KONKURSEM!!! MOŻE JESZCZE TRAWĘ PRZED SZKOŁĄ NA
ZIELONO POMALUJECIE? Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Sz P. Nr 43 potem 48 na ul.St.Sempolowskiej 4
Jakubowska byla moja wychowawczynia (chodzilam do A, siatkarskiej) i wspominam
ja calkiem milo. Pomimo tego, ze straszna z niej byla pila i zadnego zadania z
chemii nigdy sama nie rozwiazalam, hehe. Pan z broda to byl moj trener
Jablonski i tez go uwielbialam. Najgorszy byl facet od wf chlopakow,
Gorzkiewicz bodajze, o ktorym wszyscy mowili, ze mial romans z babka od wf -
Wolanska. Za to do C chodzila moja najlepsza przyjaciolka Kaska F. Matko, ale
ten czas leci. Tragicznie szybko. A pamietasz te pokrecona babke od ZPT? Taka
starsza kobitka z siwym kokiem z obsesja na punkcie pisma i rysunku
technicznego.
Pozdrawiam. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Test dla gimnazjalistów z błędem?
Gość portalu: chemiczka napisał(a):

> zadania z chemii tez mialy bledy merytoryczne ,ktore jednak panstwo w komisji
> zbagatelizowali Woda czyli tlenek wodoru nie rozklada sie pod wplywem pradu
> elektrycznego ..... a odpowiedz brzmi że tak!!

Podejrzewam że przekombinowałaś. Wprawdzie, praktyczną elektrolizę wody
prowadzimy dodając do niej trochę czegoś, np kwasu siarkowego, ale przecież w
idealnie czystej wodzie (którą zapewne masz na myśli w swoim ironizującym
poście) pH wynosi 7 więc stężenie jonów H i OH chociaż niewielkie ( 10^-7),
jest jednak różne od zera.
Prąd więc popłynie i woda zacznie się rozkładać. A że tempo będzie bardzo
powolne, to nie ma znaczenia. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Co z tą "super" reformą edukacji ?
Co z tą "super" reformą edukacji ?
Jestem uczennicą klasy III gimnazjum. To co sie dziej w szkołach to normalna komedia. Nauczyciele nie wiedzą czego uczyć, nie są przygotowani do reformy, my - uczniowie, nie jeste?my przygotowni do tego typu testów. W szkole uczą nas wiedzy ogólnej - czyli z matematyki rozwiązywać zadania, z chemii obliczać stężenie procentowe, z polskiego - a, tu nas niczego nie uczą .... :))) A testy w maju bede z wiedzy łacznonej - czyli wszytko w jednym. Geografia mieszana z matmą chemią i biologią. SZKOŁY NIE SĄ PRZYGOTOWANE DO REFROMY EDUKACJI. A pan Hadke to niech sam sie lepiej dokształci a nie chce zrobić z narodu Polkiego niewiadomo kogo.... mijmy nadzije ze nowy rzad cos zdziała..

Pozdrawiam... Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Mamy pierwszoklasistów - pisanie !
üadne pismo czy samodzielnoć?
Jeýeli pilnujemy 7-latka przy odrabianiu lekcji, to nie dajemy mu szansy na
samodzielnoć?, na nauczenie siŤ, co to znaczy odpowiedzialnoć? za swoje sprawy.
Czy za kilka lat bŤdziecie ze swoimi dzie?mi czyta? lektury, sprawdza?, czy
dobrze rozwi?za¸y zadania z chemii lub fizyki? Czy nie s?dzicie, ýe
ŇtumiwisizmÓ o kt?rym wspominacie jest zwyk¸ym buntem przeciwko nadopiekuÄczym
rodzicom?

Ja mam do mojego dziecka zaufanie i nie sprawdzam czy i jak odrobi¸o lekcje.
PilnujŤ tylko, ýeby nie zabiera¸o siŤ do nich zbyt p??no. Pomagam tylko wtedy,
jećli syn mnie o pomoc poprosi. Efekt jest taki, ýe obecnie ( IV klasa) jest
jednym z lepszych uczni?w w klasie, lubi siŤ uczy?, nie straci¸ swojej
naturalnej ciekawoćci ćwiata. Dodam jeszcze, ýe poziom klasy i ca¸ej szko¸y s?
niez¸e, co potwierdzi¸y wyniki test?w wa¸brzyskich.


I jeszcze coć. M?j syn nigdy nie pisa¸ ҸadnieÓ. W pewnym momencie pr?bowa¸am
?wiczy? z nim przepisywanie - efektem by¸a g¸?wnie niechŤ? dziecka do pisania.
W koÄcu trafilićmy do poradni psychologicznej i okaza¸o siŤ, ýe to nie by¸o
lenistwo lecz klasyczna dysgrafia. Dziecko dosta¸o skierowanie na reedukacjŤ, a
ja radŤ, ýeby siŤ nie martwi?, bo w erze komputer?w charakter pisma nie ma
wiŤkszego znaczenia oraz ýeby absolutnie nie ?wiczy? przepisywania, bo skutek
jest odwrotny.

Pozdrawiam Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: proszę o rozwiązanie zadania z chemii
do 30 gram 20 % roztworu kwasu siarkowego VI dodano 20 g wody. Oblicz stężenie procentowe tak otrzymanego roztworu.


oczywiście daje ++++++++++ Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Chemia, rozwiązania zadania
Witam, mam 4 zadania z chemii, z moli. Mógłby ktoś sprawdzić czy dobrze to robię czy coś jest źle?


1. Masa balonu wypełnionego tlenem w warunkach normalnych wynosi 160g. Oblicz:
a) liczbę moli tlenu;
b) objętość balonu wypełnionego tlenem;
c) liczbę cząst tlenu;
d) liczbę atomów tlenu.


a) Masa balonu/masa tlenu
160g/2x16g = 5 moli
b) V = 5 x 22,4dm^3 = 112dm^3
c) 5 x 6,02 x 10^23
d) 10 x 6,02 x 10^23
2. W balonie znajduje się 56g azotu w warunkach normalnych. Oblicz:
a) liczbę moli azotu;
b) objętość azotu;
c) liczbę cząst azotu;
d) liczbę atomów azotu.

a) 56g/28g = 2 mole
b) V = 2 x 22,4dm^3 = 44,8dm^3
c) 2 x 6,02 x 10^23
d) 4 x 6,02 x 10^23
3. Uczniowie spalili 0,5g wstążki magnezowej.
a) Napisz równanie zachodzącej reakcji
b) Oblicz ile gramów produktu powstało
c) Oblicz ile moli cząsteczek tlenu przereagowało

a) 2Mg + O2 -> MgO
(2Mg = 2x24g; O2 = 2x16g; MgO = 80g)
b) 48g Mg reaguje z 32g O2
0,5g Mg reaguje z Xg O2
X = 0,5g x 32 / 24
X = 2/3 = 0,66
2(0,5 + 0,66) = 2,32g
Dało 2,32g produktu
c)Mo = 32
2/3 : 32 = 1/48
Przereagowało 1/48 mola tlenu4. Na skutek reakcji 10g wapnia z tlenem uczniowie otrzymali wapno palone.
a) Napisz równanie zachodzącej reakcji
b) Oblicz ile gramów produktu powstało
c) Oblicz ile moli cząsteczek tlenu przereagowało


a) 2Ca + O2 -> 2CaO
(2Ca = 2x40g; O2 = 2x16g; 2CaO = 112g)
b)80g Ca reaguje z 32g O2
10g Ca reaguje z Xg O2
X = 10 x 32 / 40
X = 8
2(10g + 8g)=36g
Powstało 36g produktu
c)Mo = 32
8 : 32 = 1/4
Przereagowało 1/4 moli tlenu


Prosiłbym o sprawdzenie tego przez kogoś kto to ogarnia a nie że ktoś napisze "wszystko ok" żeby plusa dostać, bo to dla mnie ważne Z góry dzięki
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii na dziś, pilne
pełne obliczenia!

1. Oblicz masę i liczbę moli dwutlenku węgla zawartych w 112dm^3 tego gazu
2. Dobierz współczynniki:
As2S3+HNO3+H2O ---> H3AsO4 + H2SO4 + NO

szybko! będą plusy
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: testy gimnazlane
najlepiej to porób zadania z chemii zadania z probówkami, z fizyki obwody, z matmy pitagoras i duuużo zadań Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Chemia - jedno banalne zadanie
Elo.Chciałbym zobaczyć , czy nie mam błędów w rozwiązaniu zadania z chemii.Proszę pisać rozwiązanie i odpowiedz !! oczywiście dane tez
1.Oblicz ile gram wody należy dodać do 100g 30% roztworu , aby otrzymać roztwór 3% . Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii
otrzymywanie soli {5 sposobami}http://img265.imageshack.us/my.php?image=13695024bg5.jpg


za pomoc + Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Dwa łatwe zadania z chemii
1.Dokończ zdanie:
Powietrze jest konieczne do przebiegu procesów.....
2. Woda wapienna mętnieje podczas rozpuszczania w niej tlenku węgla (IV), lecz przy jego dużym nadmiarze zmętnienie znika. Napisz równanie reakcji wyjaśniające te zjawiska

Za pomoc + Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii.
Jako iż mam małe pojęcie o chemii myślę, że ktoś mi pomoże .

1.Oblicz masę soli powstałej w reakcji kwasu azotowego(V) z 15 molami wodorotlenku wapnia.
2.Oblicz stężenie molo 45-procentowej zasady potasowej o gęstości 1,45 g/cm3. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Pomóżcie.... ja musze to miec.... HELP !!
oto moje zadania z chemii na bardzo wazny spr. ale jak dla mnie sa tak trudne ze nie moge sobie poradzić...
prosze o pomoc !KUNIEC
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Proste zadania z chemii
1. Oblicz pH 0,01 mol/dm3 roztworu HCl.
2.Dana jest reakcja 2 SO2 + o2->2 SO3 będąca w stanie równowagi.Ciśnienie zostało zmniejszone 2 razy.Jak wpłynie to na stan równowagi?
3.Który kwas jest kwasem mocniejszym H2SO3 czy H2SO4? Odpowiedź uzasadnij Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Chemia Zadania
Proszę o zadania z chemii klasa I gim. z łączenia się atomów;

o reakcjach chemicznych
o dobieraniu współczynników
o obliczaniu masy molowej
o o obliczaniu stosunków masowych

i inne

Za min. dwa zadania PLUS
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: krzyżówka z chemii
przejrzyj zeszyt od chemii i do roboty. tam na pewno musisz mieć coś o alkenach (notatki czy coś). tak trudno wymyślić hasła do krzyżówki? gdybym ja miał takie zadania z chemii to miałbym 6 na półrocze Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadanie z chemii
Mam prośbę , prosze o rozwiazanie zadania z chemii, beda +


Ile wynosi pH roztworu m-krezolu o stężeniu 0,01mol/dm3?
Stała dysocjacji m-krezolu K=10 (do potęgi -10)
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii.
1.Przypisz rubid, cynę, arsen, chrom i żelazo do ich bloków energetycznych.
2.Za pomocą wzoru Lewisa zapisz konfigurację powłoki walencyjnej atomów: arsenu, bromu i cezu.

Będą +++++++ Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Prośba o rozwiązanie zadania
Witam Proszę o rozwiązanie zadania z chemii )

Oblicz masę cząsteczkową związku, wiedząc, że cząsteczka zawiera 9 atomów węgla, 13 atomów wodoru oraz 2,33 x 10 do -23 innych składników

Z góry dzięki
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadanie z chemii
Proszę o zrobienie zadania z chemii. Napisz równania reakcji przyłączania H2, I2, Cl2, HI, HCl, HBr do etinu, nazwij produkty. Z góry dziękuję.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii
mam dla was 2 zad do zrobienia z którymi nie mogę sobie poradzić
1.
Do 40g 20% roztworu dolano 10g wody. Oblicz C% tak otrzymanego roztworu
2.
Do 30g 10% octu dodano 2cm^3 kwasu octowego o gęstości 1,02 g/cm^3.
Oblicz C%
dam + za pomoc Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: zadania z chemii gimnazjum
Witam mam kilka zadań z chemii (2 klasa gim) do rozwiazania:
1.Kwasy to związki chemiczne:
a) które powstają w wyniku reakcji wszystkich tlenków niemetali z wodą
b) które dysocjuja z odszczepieniem kationu wodoru
c) wzkazane w punktach a i b
2.Zasady do związki chemiczne:
a) które powstają w wyniku reakcji wszystkich tlenków metali z wodą,
b) które dysocjują z odszczepieniem anionu wodorotlenkowego
c) wskazane w a i b
3Zaznacz opis właściwego postępowania w wypadku kontaktu ze skórą wodorotklenku sodu
a) zneutralizowanie mocnym kwasem
b) przemycie skóry duzą ilością wody i zgłoszenie sie do lekarza
c)wytarcie skóry suchym ręcznikiem
d) zwrócenie sie o pomoc do lekarza
4.Zaznacz opis właściwego postępowania w wypadku kontaktu ze skórą kwasu:
a)zneutralizowanie zasadą
b)przemycie skóry duzą ilością wody i zgłoszenie sie do lekarza
c) udanie się do lekarza
5. Nieektrolity to substancje:
a)które nie przewodzą prądu elektrycznego
b) których wodne roztwory nie przewodzą prądu
6.Zmieszano takie objętości kwasu siarkowego(VI) i zasady sodowej, ze na dwa kationy wodoru przypadl 1 anion wodorotlenkowy. Jaki odczyn bedzie po zakończeniu reakcji:
a)kwasowy
b)obojetny
c) reakcja nie zaszła- nie możemy określić odczynu
7.Zmieszano takie objętości kwasu chlorowodorowego i zasady potasowej, ze na 1 kationy wodoru przypadl 2 aniony wodorotlenkowy. Jaki odczyn bedzie po zakończeniu reakcji:
a)zasadowy
b)obojetny
c) reakcja nie zaszła- nie możemy określić odczynu
8. Do czterech probówek, w których znajdowała się woda z feneloftaleiną, dodano następujące tlenki do 1.-CaO 2.- CO2 3.-Al2O3 4.- SO2. W których probówkach roztwór przyjął barwę malinową?
a) 2 i 4
b)tylko w 1
c) 1 i 2
d) 1 i 3
9. Cukier uległ zwęgleniu pod wpływem pewnego kwasu. Jaki to kwas?
a) siarkowodorowy
b) azotowy (V)
c) siarkowy(VI)
d)chlorowodorowy

To tyle z góry dzięki za kazdą odpowiedz będą plusy
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii.
1.Podaj definicję pojęcia: stopień utlenienia pierwiastka.
2.Zdefiniuj proces utlenienia i proces redukcji, posługując się terminami pobierania i oddawania elektronów.

Będą ++++. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Problem z chemią :(
Prosze wejsć na tego linka http://www.speedyshare.com/819192328.html i tutaj są zadania z chemii, prosze pomóżcie mi kto co umie niech mi to napisze, z góry dzięki za pomoc Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: poszukiwany poszukiwana
Czy tutaj znajdują się osoby, które rozwiązują zadania z chemii ? :)

Pozdrawiam
iwanos

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: poszukiwany poszukiwana
ja jestem ...:)


Czy tutaj znajdują się osoby, które rozwiązują zadania z chemii ? :)

Pozdrawiam
iwanos


Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: poszukiwany poszukiwana
jam ci jest ...:)

Czy tutaj znajdują się osoby, które rozwiązują zadania z chemii ? :)

Pozdrawiam
iwanos


Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Spróbuję pomóc
Jeśli nie umiesz rozwiązać zadania z chemii ( w zakresie szkoły podstawowej
lub średniej ) lub masz jakiś inny problem spróbuję pomóc . Orłem w tej
dziedzinie niestety już nie jestem , ale coś tam pamiętam . napisz do :
va@polbox.com
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: trudne zadania z chemii - pomocy

Hi.

Dostalem do rozwiazania 4 zadania z chemii. Nie moge sobie z nimi
poradzic.
Jezeli ktos znajdzie troche czasu i checi to moze potrafilby je rozwiazac?

1. Wodny roztwor amoniaku o stezeniu 20% i gestosci 923 kg/m3 nalezy
rozcienczyc woda tak, aby otrzymac roztwor 3,5 molarny. Ile wody trzeba
dodac do 110 cm3 roztworu amoniaku jesli 3,5 molarny roztwor ma gestosc
975
kg/m3.


[ciach]


Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Pozdrawiam
Przemek


Z braku czasu trochę o pierwszym z brzegu.
Pytanie pomocnicze - Dlaczego to zadanie jest dla Ciebie trudne? Jeżeli
zadania nie rozumiesz, to nie ma rady - nawet jak dostaniesz rozwiązanie to
też qpa. Dalej nic nie będziesz rozumiał.
No to pomoc nie wprost.
Rozumiesz pojęcia i wzory znasz związzane z tym zadaniem. Amoniaku jest
stała ilość - to tylko rozcieńczanie. Jest go tyle samo w 20% co w 3,5
molarnym
Czyli - jak obliczysz ile masz amoniaku w tym 20%, to obliczysz objętość
roztworu 3,5 molarnego z wzoru na to stężenie, po drodze przeliczając amonak
z gramów na mole. Pasuje? Nie? czytaj dalej.
Ze stężenia % wychodzi 20 g amoniaku w 100 g rru. Więc z definicji gęstości
korzystając przelicz 11o cm3 na gramy roztworu i dowiedz się, ile g amoniaku
masz. następnie z definicji roztworu molarnego (wzoru na to stężenie) zobacz
co masz, a czego Ci brakuje do obliczeniakońcowej objętości tego 3,5
molarnego roztworu. No i na koniec od tej obliczonej objetości odejmujesz te
110 cm3 objętości wyjściowej i już będziesz blisko odpowiedzi ile wody
dolałeś...
przyjemnego łąmania głowy.
Przepraszam - na ogół nie daję gotowców.
W tym (i wielu innych przypadkach trudnych zadań) znakomicie pomaga
wypisanie wzorów definicyjnych i polowanie co mam, czego nie mam w tym
wzorze i co mógłbym z tego obliczyć.
pozdrowionka
zairazki

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Prośba o wskazówki
Już trzeba wysyłać zadania z chemii na olimpiadę, a ja nadal nie mam bladego
pojęcia jak zrobić zadanie 3A oraz 7A. Czy mógłby mi ktoś napisać chociaż
jakąś wskazówkę, w jakiś sposób naprowadzić?

Dziękuję i pozdrawiam

esesjot

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: rozwiazywanie zadań z chemi i fizyki
Doświadczony chemik rozwiązuje wszelkie zadania z chemii i fizyki.
Zarówno poziom szkoły średniej jak i akademicki.
Cena zależna od stopnia trudności.

Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt mailowy: chemist(at)z.pl

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania
Witam

Czy moglby mi ktos podpowiedziec, gdzie moglbym w sieci znalezc zadania (z
chemii) z poprzednich lat z egzaminow wstepnych na Politechnike Warszawska?

pozdrawiam

Paweł

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Zadania z chemii organicznej
Poszukuje zadan z chemi organicznej, chodzi mi o przykladowe reakcje do
uzupelniania z dzialow: stereoizomeria, alkohole, fenole, aldehydy, ketony.
i jeszcze jedno czym zredukowac kwas karboksylowy do aldehydu.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Efekt cieplarniany
> Uczę w panstwowym liceum.Na pierwszych zajęciach od razu mozna
> poznac dzieci ze szkół prywatnych i społecznych. Sa całkowicie
> niezorganizowane,nie rozumieją pojęcia punktualnośc, nie wiedzą,
do
> czego słuzy legitymacja szkolna i że nalezy ja miec i to podbitą,
> nie znają dzienniczków ucznia.Rodzice nie przyjmuja do wiadomości
> obowiązku pisania usprawiedliwień.

Jako nauczyciel wyjaśnij nam wszystkim "DO CZEGO SŁUŻĄ PODBITE
LEGITYMACJE SZKOLNE"? Bo ja nie rozumiem - może bez legitymacji
szkolnej to gorzej się rozwiązuje zadania z chemii?

Rodzice "nie przyjmują do wiadomości". Oj! Oj, oj, oj! Wiesz co ty
możesz rodzicom tych dzieci? Nic nie możesz. A skoro nic nie możesz,
to lepiej nawet nie próbuj - bo i po co? Myślisz że tanimi chwytami
rodem z PRL dasz radę zastraszyć ludzi, którzy m.i. robią zwolnienia
grupowe w swoich firmach? Nie rozśmieszaj nas.

> Nie potrafią zrobic nic sami z niczego, na przykład akcja zbiór
> uzywanych koców dla schroniska dla zwierzat- od razu mówią, ile
> potrzebują pieniędzy na drukownaie kolorowych plakatów, ile na
> bilety komunikacji, ile na taksówke na zawiezienie koców na
> miejsce.Dzieci po panstwowej szkole wiedzą, ze szkoła nie ma
> pieniedzy na nic i ochotnik pracuje na własna ręke i własny koszt.

No, piękny przykład. Dzieci z dobrej szkoły SĄ W STANIE ZROBIĆ coś
dobrego i nawet potrafią oszacować ile to konkretnie będzie
kosztować. Dzieci ze szkół słabych mogą jedynie PRÓBOWAĆ COŚ ROBIĆ.

> Przeraża ich liczba ucznió w klasie , 35 osob to dla nich dziki
tłum
> i nie potrafią się odnaleźć w grupie. Na lekcjach czesto

No, dla mnie 200 osób to niewielka gromadka. Ale jeżeli uważasz, że
35 szczeniaków łatwiej i lepiej czegoś nauczyć niż 15 sztuk - to
nauczyciel z ciebie marny. Zresztą, jaki nauczyciel! Raczej cieć do
pilnowania dzieciaczków. 35 uczniów to nawet nie minuta na jednego
ucznia - bo trzeba: wejść, sprawdzić obecność, zapodać temat lekcji,
przedstawić materiał i wyjść.
Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątkuTemat: Efekt cieplarniany
dawnotemuwkrakowie napisał:
> Jako nauczyciel wyjaśnij nam wszystkim "DO CZEGO SŁUŻĄ PODBITE
> LEGITYMACJE SZKOLNE"? Bo ja nie rozumiem - może bez legitymacji
> szkolnej to gorzej się rozwiązuje zadania z chemii?

Słuzy temu, że legitymacja, podbita, podpisana, niezjedzona do
połowy przez psa, uprawnia do znizki na tramwaj, autobus itd. Mam
wycieczke klasową PKP i oczywiscie kto musi dopłacić karę do biletu
znizkowego? Ci po prywatnych.


> No, piękny przykład. Dzieci z dobrej szkoły SĄ W STANIE ZROBIĆ coś
> dobrego i nawet potrafią oszacować ile to konkretnie będzie
> kosztować. Dzieci ze szkół słabych mogą jedynie PRÓBOWAĆ COŚ ROBIĆ.

Dzieci z szkół państwowych (nie słabych, to nie moje słowa) nie
próbują. One robią. Sa w stanie zrobić wszystko, załatwią przewóz
kocy (mój autentyczny przykład) przez ojca, wujka, starszego brata.
Dziecko po szkole prywatnej jest w stanie tylko wykręcic numer
korporacji i zamowić taxi. To nie jest przejaw żadnych umiejętności.


> No, dla mnie 200 osób to niewielka gromadka. Ale jeżeli uważasz,
że 35 szczeniaków łatwiej i lepiej czegoś nauczyć niż 15 sztuk - to
> nauczyciel z ciebie marny.

Nie odnosze się do nauczania. Odnosze się do współpracy w grupie.
Dzieci po prywatnych szkołach nie potrafią współpracowac z wiekszą
liczbą ZRÓŻNICOWANYCH kolegów. 35 osób wokół nich jest dla nich
trudnym do zrozumienia tłumem.

Uważam, ze tytuł artykułu jest trafny - Efekt cieplarniany. Jak
rosliny, co to rosną w cieplarni, pod szkłem, potem nagle ktoś
sciaga osłone i rośliny zdychają.

Wszystkim rodzicom polecam tak - podstawówka i gimnazjum, owszem,
może być społeczne/prywatne. Ale liceum juz państwowe, aby dzieci
przygotować do życia na studiach. A przed 1 wrzesnia DUŻO rozmawiać
z dziećmi na temat, JAK będzie wyglądało życie w szkole panstwowej,
aby zniwelowac opisywany przeze mnie szok przy przejściu -
prywatne/państwowe. Przejrzyj wszystkie wypowiedzi z tego wątku
Strona 1 z 2 • Zostało wyszukane 144 rezultatów • 1, 2

Powered by MyScript